KONST / Litografier / Litografi 10134093
*
nr 1013 4093
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, motivet: 39x46
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 20:45:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 20:28:09
1
Vinnande bud
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier odenplan olle olsson hagalund stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vasastan
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
*
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Olle Olsson Hagalund
nr 1013 4093
Olle Olsson Hagalund
(1904-1972), Sverige
Litografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Odenplan, motivet: 39x46
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 20:28:09 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemÃ¥lningar och grafik - med motiv frÃ¥n Stockholm; vaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv.Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle Olsson Hagalund
Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Olle Olsson Hagalund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier odenplan olle olsson hagalund stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vasastan
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28